П`ятниця, 09.25.2020, 3:06 AM
НВК № 4
м. Світловодськ

Ми виховуємо справжніх лідерів!
Пробне ЗНО - 2020
Корисні посилання
    Міністерство освіти і науки України Нова Українська Школа Український центр оцінювання якості освіти Інститут післядипломної педагогічної освіти Управління освіти Світловодської міської ради

День соборності України

День собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року.

Про це, і не тільки, говорили діти нашої Гімназії 22 січня 2020 року.

До Всесвітнього Дня гідності

З 21 листопада по 9 грудня тривала міжнародна ініціатива до Всесвітнього Дня Гідності, в якій взяли участь учні 5Б класу, за пропозицією класного керівника, Капелюшної Божени Павлівни. Результатом є отриманий сертифікат на адресу нашої школи і кожного учасника. Дякуємо учням і класному керівникові за небайдужість до цієї події!

«День Катерини – свято дівочої долі»

07 грудня в 11-му класі був проведений урок «День Катерини – свято дівочої долі», підготовлений вчителем Капелюшною Боженою Павлівною.

Православний світ вшановує пам'ять святої великомучениці Катерини, історія життя якої нерозривно пов'язана з іменем Ісуса Христа. У другій половині 3 століття в Олександрії в багатій і знатній родині народилася Катерина — майбутня свята Катерина. Дівчина була дуже красива, освічена і відмовлялася виходити заміж за нерівного собі за цими якостями. Одного разу святий старець порадив їй ревно молитися до Богородиці, щоб удостоїтися побачити її Сина, Нареченого Небесного — Того, Хто перевершує всіх красою, мудрістю, висотою і багатством. Однак у перший раз Немовля навіть не стало дивитися в її бік. І тільки після пізнання Катериною віри Христової і досконалого старцем таїнства Хрещення, їй було видіння, що Господь дарував їй перстень на знак заручин. Це кільце виявилося на руці Катерини після пробудження. Свята Катерина несла людям християнське вчення і відмовилася виходити заміж за імператора Максиміна. За відданість християнству імператор Максиміліан піддав святу Катерину жорстоким мукам і страті через обезголовлення. Про це, і не тільки, говорили учні 11-го класу..

З Днем святої Катерини!

Нехай вона з небес незримо

Ваш спокій оберігає

І здоров'я додає,

Всі проблеми вирішить,

Щастя в домі збереже.

Пам’ятайте крізь роки ці уроки доброти

За ініціативою Благодійного фонду “Щаслива лапа” школи України долучилися до ІІ-го Всеукраїнського уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Так, у НВК №4, з 2-го по 4 жовтня, було проведено уроки у різних форматах:

Інтерактивні бесіди «Наші молодші друзі»;

Розважально-виховний захід “Вертляві хвостики” (1-3 класи);

Розважально-виховний квест “Пухнасті пригоди” (4-6 класи);

Складання оповідань про тварин;

Перегляд мультфільмів;

«Хвостаті вікторини» (7-11 класи).

До Дня людей похилого віку

01 жовтня 2019 року, з метою вшанування осіб похилого віку та ветеранів, в 9-х та 11 класі НВК №4 були проведені виховні години «Мудрі і багаті літами».

У всьому світі щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні – ще й День ветерана.
Вважається, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це вдалося. Далеко не всім дано відчути мудрість своїх років. Літня людина має винятковий досвід і терпіння, наполегливість у досягненні поставлених завдань. У нашій школі сьогодні також пройшли заходи щодо відзначення Дня людей похилого віку та Дня ветерана.

Волонтери школи відвідали ветеранів, які радо зустріли гостей та розповіли їм про довгі роки своєї праці. Учні із захопленням слухали спогади ветеранів. Волонтери охоче надали допомогу, полагодили паркан, прибрали сміття з двору.

Класні керівники провели виховні бесіди з метою: розкрити історію запровадження Міжнародного дня людей похилого віку; виховувати людяність, милосердя, співчуття і шанобливе ставлення до людей похилого віку; узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях, прищеплювати навички правильного ставлення до старших, батьків, виявляти піклування про рідних.

«Українська паляниця»

10 вересня 2019 року у НВК №4 відбувся шкільний етап обласного фестивалю «Українська паляниця». За давнім звичаєм у кожній хаті мали лежати на столі хліб-сіль. Зайдеш і одразу видно: тут радо почастують гостя званого і нежданого, людину подорожню. А ще було таке повір’я: «Хліб на столі – Бог у домі». Діти нашої Гімназії добре підготувалися до цього яскравого свята паляниці, вшановуючи саме цінне, що ми маємо – наш український хліб. Учні говорили про те, що хліб у хаті – то багатство, сіль – то гостинність і щирість, що нашу неньку Україну називають хлібним краєм, бо люди, живуть тут, умілі і вміють обробляти землю і вирощувати на ній хороші врожаї. Також ми вкотре почули про те, що для нашого народу хліб був не просто справою – це була основа його життя і найдорожча святиня. Від тих віршів, пісень, народних прислів’їв, таночків, на серці стало тепло і затишно. Бо, головне, що ми маємо донести і передати нашим нащадкам – це народні традиції нашої славної України!

«  Вересень 2020  »
[04.14.2020][Навчання]
Звернення до батьків! (0)
[10.07.2019][Навчання]